Login

Tournament Results Archive

2007 9-BALL SHOOTOUT

Green Tier (SLs 1- 3)

1st Place – Susan Cherkowsky of Lakeland, FL
2nd Place – Brenda Dumont of Wyandotte, MI
3rd Place – Michael Caballero of Bayonne, NJ
3rd Place – Yvonne McCrory of Huntsville, AL

White Tier (SLs 4-5)

1st Place – Karl Lavergne of Kenosha, WI
2nd Place – Joey Scalzi of Mrytle Beach, SC
3rd Place – Stacey Eason of Jonesboro, AR
3rd Place – Edward Conklin of Bayonne, NJ

Black Tier (SLs 6-9)

1st Place – Jose Garcia of San Antonio, TX
2nd Place – Jerry Lin of Northridge, CA
3rd Place – James Johnson of Utica, NY
3rd Place – Tim Carns of Jacksonville, FL

2006 9-BALL SHOOTOUT

Green Tier (SLs 1- 3)

1st Place – Andrea De Rossett of Woodstock, GA
2nd Place – Brian Gannon of Bayonne, NJ
3rd Place – Melissa Casanova of Winter Park, FL
3rd Place – curtis Dickson of Oklahoma City, OK

White Tier (SLs 4-5)

1st Place – Lee Cox of Richmond, VA
2nd Place – Jameson Newton of Largo, FL
3rd Place – Anglea Flores of Norcross, GA
3rd Place – Monica Clark of Grovetown, GA

Black Tier (SLs 6-9)

1st Place – Brian Parks of Bakersfiled, CA
2nd Place – Gary Wheeler of Apache Junction, AZ
3rd Place – Robert Stiles of Marietta, GA
3rd Place – Edward Marriott Jr. of Rockhill, SC

2005 9-BALL SHOOTOUT

Green Tier (SLs 1- 3)

1st Place – Linda Huynh of Norton , Mass
2nd Place – Melissa Rispoli of Huntersville , N.C.
3rd Place – Angela Griffin of South Bend , IN
3rd Place – Tara Brennan of Frankln Lakes, NJ

White Tier (SLs 4-5)

1st Place – Jerry Eggleston Jr. of Cocoa , Fla.
2nd Place – Linda Harris of Chester, Pa.
3rd Place – Julie Perkins of Oklahoma City , OK
3rd Place – Joseph Warfel, III of Midlothian , VA

Black Tier (SLs 6-9)

1st Place – Brian Parks of Bakersfield, Calif
2nd Place – Zach Larrimore of Chestertown, Md.
3rd Place – Francis Campbell of N. Versailles , PA
3rd Place – Richard Schmiegel of Saginaw , MI

2004 9-BALL SHOOTOUT

Green Tier (SLs 1- 3)

Winner– Heather Bielan – Sebastian, FL
Runner-Up – Katie Graham– Saginaw, MI
3rd Place – Julie Perkins– Oklahoma City, OK
3rd Place – Phyllis Ruark – Ocklawaha, FL

White Tier (SLs 4-5)

Winner – Rex Swett– Lakewood, CO
Runner-Up – Butch White– Merritt Island, FL
3rd Place – Carlos Ribeiro – Nawgatuck, CT
3rd Place – Sharon Soska – Philadelphia, PA

Black Tier (SLs 6-9)

Winner – Frank Almanza– Upland, CA
Runner-Up – Bill Buysse– Creve Coeur, IL
3rd Place – Fidel Sanchez– Stuart, FL
3rd Place – Eric Tang– New Britain, CT

2003 9-BALL SHOOTOUT

Green Tier (SLs 1- 3)

Winner – Michael Richards, McCook, NB
Runner-Up – Robert Rose, Trenton, NJ
3rd Place – Layla Addison, Pinnellas Park, FL
3rd Place – Charlie Mahlmeister, Casey, IL

White Tier (SLs 4-5)

Winner – Michael Mason Jr., Indianapolis, IN
Runner-Up – Rich Denham, Wesley Chapel, FL
3rd Place – Edgar Montano, Austin, TX
3rd Place – Scott Hudson, Richmond, VA

Black Tier (SLs 6-9)

Winner – Richard Schmiegel Jr., Saginaw, MI
Runner-Up – Mike Billodeaux, Shreveport, LA
3rd Place – Paul Graclik, Colorado Springs, CO
3rd Place – Tommy Hershey, Gaithersburg, MD

2002 APA 9-BALL SHOOTOUT

Green Tier (SLs 1- 3)

Winner – Edie Dery, Foxboro, MA
Runner-Up – Kathy Eads, Ogallala, NE
3rd Place – Howard Dorfman, Soquel, CA
3rd Place – Sharon Jackson, Oklahoma City, OK

White Tier (SLs 4-5)

Winner – Chris Abellera, Sunnyvale, CA
Runner-Up – Alex Balogi, San Jose, CA
3rd Place – Sandy Barrett, Greencastle, PA
3rd Place – Anita Hill, Norman, OK

Black Tier (SLs 6-9)

Winner – Richard Schmiegel Jr., Bay City, MI
Runner-Up – Brian Strand, Indianapolis, IN
3rd Place – Michael Mauney, Statesville, NC
3rd Place – Tom Rowe, Henderson, NV

2001 JACK DANIEL’S OLD NO. 7 9-BALL SHOOTOUT

Green Tier (SLs 1, 2 & 3)

Winner – Kathy Bundrick, Pelion, SC
Runner-Up – Brenda Fleming, Baltimore, MD
3rd Place – Colin Keehn, Howell, MI
3rd Place – Coleen Taylor, Cape Canaveral, FL

White Tier (SLs 4-5)

Winner – Anita Hill, Norman, OK
Runner-Up – Andrew Ackler, Roswell, GA
3rd Place – Eric Butler, Tacoma, WA
3rd Place – Vincent Lanfranca III, Ocala, FL

Black Tier (SLs 6, 7, 8 and 9)

Winner – Richard Schmiegel Jr., Saginaw, MI
Runner-Up – Eddie Sharpe, Brandon, FL
3rd Place – Richard Leslie, Heagerstown, MD
3rd Place – Thomas Odell Cabiness, Boiling Springs, SC